Trump podstúpil zdravotnú prehliadku, psychiku lekári neskúmali

13.01.2018 09:12
trump
Americký prezident Donald Trump a lekár Bieleho domu Ronny Jackson. Autor: ,

Americký prezident Donald Trump podstúpil svoju prvú zdravotnú prehliadku vo funkcii prezidenta vo vojenskej nemocnici Waltera Reeda.

Podľa lekára Ronnyho Jacksona je hlava štátu vo výbornom stave, uviedla agentúra Reuters.

Sedemdesiatje­denročný Trump preventívnu kontrolu absolvoval v čase, keď novo vydaná kniha novinára Michaella Wolffa s názvom „Ohnivá zloba: Vo vnútri Trumpovho Bieleho domu“ spochybňuje jeho schopnosti a duševné zdravie.

K avizovanej kontrole Biely dom uviedol, že Trump nepodstúpil psychiatrické vyšetrenie.

Nezmienil sa ani o žiadnom type kognitívneho skríningu, ktorý by zahŕňal preverenie neurologických funkcií a pamäti. Takáto vyšetrenia bežne nie sú súčasťou preventívnych prehliadok, hoci ich systém zdravotného poistenia Medicare v rámci výročnej prevencie seniorom po novom ponúka.

Som geniálny a emočne vyrovnaný

Trump strávil v nemocnici zhruba tri hodiny a potom odletel na Floridu, kde tradične trávi víkendy. Lekári Trumpovi merali krvný tlak, hladinu cholesterolu a cukru v krvi, srdcovú frekvenciu a tiež hmotnosť.

Hoci pre prezidentov nie sú takéto kontroly povinné, pravidelne tak robia a po prehliadkach uverejňujú lekárske správy s konštatovaním, že sú pre výkon funkcie spôsobilí.

Prezident informácie uvedené vo Wolffovej knihe považuje za lživé, špekulácie, že je duševne nespôsobilý viesť krajinu, odmieta a tvrdí, že je naopak geniálny a emočne vyrovnaný.

Vedie sedavý spôsob života

Posledné údaje o Trumpovom zdravotnom stave pochádzali zo septembra 2016, teda ešte z doby kampane.

Trumpov dlhoročný lekár Harold Bornstein vtedy tiež konštatoval, že realitný magnát sa teší výbornému zdraviu. O rok skôr v roku 2015 Bornstein vyhlásil, že v prípade Trumpovho zvolenia bude mať Amerika vôbec najzdravšieho prezidenta.

V porovnaní so svojimi predchodcami Trump vedie ale skôr sedavý spôsob života. Aj informácie z jeho okolia nevypovedajú o tom, že príliš dbá o zdravú výživu.

#zdravotná prehliadka #USA #duševné zdravie #Donald Trump
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 10

Kytica Zimona 10

26,99
Kytica Zimona 5

Kytica Zimona 5

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk