Pri Číne horiaci iránsky tanker sa potopil

14.01.2018 13:52
tanker, poziar, sanchi
Tanker Sanchi sa 6. januára zrazil s nákladnou loďou CF Crystal 257 kilometrov od pobrežia Šanghaja. Autor:

Iránsky tanker Sanchi, ktorý sa minulý týždeň vo Východočínskom mori zrazil s hongkonskou nákladnou loďou a začal horieť, sa potopil.

Informovala o tom v nedeľu iránska štátna televízia. Podľa iránskych predstaviteľov zahynulo tiež všetkých 32 členov posádky, medzi nimi 30 Iráncov a dvaja Bangladéšania.

Záchranári v sobotu našli na tankeri telá dvoch členov posádky. Hoci boli na lodi menej než 30 minút, podarilo sa im získať dátový záznamník aj kamerové záznamy. Do častí vyhradených pre ubytovanie posádky sa však pre veľkú horúčavu a dym z požiaru nedostali. Telo ďalšieho námorníka objavili už skôr počas týždňa, zvyšní ostávajú nezvestní.

Tanker Sanchi sa 6. januára zrazil s nákladnou loďou CF Crystal 257 kilometrov od pobrežia Šanghaja. Po kolízii začal horieť a vytiekla z neho ropa. Tanker, ktorý bol registrovaný v Paname, sa plavil z Iránu do Južnej Kórey a prevážal 136-tisíc ton ultraľahkej ropy. CF Crystal prevážala obilie z USA, pričom všetkých 21 členov jej posádky sa podarilo zachrániť. Príčina zrážky stále nie je známa.

#Východočínske more #tanker #potopenie #Irán #Čína
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
49,99
Passion žlté ruže

Passion žlté ruže

36,99
Elite levanduľa a  biele ruže s gypsomilkou

Elite levanduľa a biele ruže s gypsomilkou

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk