Trumpov zdravotný stav je vynikajúci, tvrdí po výročnej prehliadke jeho lekár

Trump by mohol prijímať stravu s nižším objemom tukov a viac sa venovať telesnému cvičeniu.

16.01.2018 23:18
debata (5)

Zdravotný stav amerického prezidenta Donalda Trumpa je vynikajúci. Mimoriadne dobre duňho opadol aj skríning kognitívnych funkcií. Uviedol to v utorok lekár Bieleho domu prezidentov lekár Ronny Jackson, keď novinárov informoval o výsledkoch lekárskej prehliadky, ktorej sa Trump podrobil minulý piatok – prvýkrát od svojho nástupu do funkcie prezidenta USA.

Dr. Jackson pripustil, že Trump by mohol prijímať stravu s nižším objemom tukov a viac sa venovať telesnému cvičeniu – od septembra 2016 totiž pribral 1,36 kilogramu a momentálne váži 108,4 kilogramov pri výške 192 centimetrov. Analýzami sa zistili vyššie hodnoty cholesterolu – v porovnaní s odporúčaniami. Trumpovo srdce je však vo vynikajúcom stave, čo jeho lekár pripísal jeho celoživotnej abstinencii od tabaku i alkoholu. Počas lekárskej prehliadky Trumpovi namerali tlak 122/74.

Prvú lekársku prehliadku od svojho nástupu do úradu v januári 2017 absolvoval Trump minulý piatok v Národnom vojenskom zdravotníckom stredisku Waltera Reeda v meste Bethesda v štáte Maryland, pričom vyšetrenie trvalo približne tri hodiny.

Trump sa úradu prezidenta USA ujal vo veku 70 rokov, čím sa stal najstaršou osobou v dejinách zvolenou na tento najvyšší post v USA. Dr. Jackson v utorok dodal, že Trump je zdravý a nič nebráni tomu, aby zdravým ostal aj po zvyšok svojho pôsobenia v Bielom dome.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Donald Trump
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy