Na turecké mesto dopadli rakety vystrelené zo Sýrie, zranilo sa 13 ľudí

Dve rakety vystrelené zo Sýrie zasiahli v stredu mešitu a dom v tureckom pohraničnom meste Kilis. Zranenia utrpelo najmenej 13 ľudí. Informoval o tom guvernér rovnomennej provincie Mehmet Tekinarslan.

24.01.2018 17:59
Turecko, raketa Foto:
Policajt stojí pri budove, ktorú poškodil výbuch rakety v meste Kilis v Turecku.
debata (8)

Rakety podľa guvernéra zasiahli pohraničné mesto Kilis v stredu počas večerných modlitieb. V správach médií sa uvádzalo, že boli vypálené zo severosýrskej kurdskej enklávy Afrín.

Zranenia utrpelo v mešite osem ľudí, dvaja z nich vážne. Druhá raketa zasiahla neďaleký dom, kde bolo zranených päť osôb. Napísala to tlačová agentúra AP.

Zábery tureckých televízií zachytávali, ako raketa, ktorá dopadla na mešitu, prenikla cez kupolu stavby. Súkromná televízna stanica NTV odvysielala zábery ľudí vo vnútri mešity, ako sa horúčkovito snažia odpratať trosky.

Išlo o najnovší zo série raketových útokov na tureckú hranicu od 20. januára, keď Ankara spustila vojenskú ofenzívu proti Afrínu, aby oblasť „vyčistila“ od sýrskych kurdských bojovníkov, ktorí sú podľa nej napojení na kurdských povstalcov v Turecku.

Ankara nazvala operáciu Olivová ratolesť a otvorila ňou nový front v sedem rokov zúriacej sýrskej občianskej vojne.

Afrín kontrolujú kurdské milície, známe ako Oddiely ľudovej sebaobrany (YPG), ktoré sú však zároveň spojencami USA v boji proti teroristickej organizácii Islamský štát (IS). Ankara označuje YPG za teroristickú organizáciu napojenú na zakázanú Stranu kurdských pracujúcich (PKK) v Turecku, ktorá tam bojuje za väčšiu autonómiu.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Sýria #Turecko #raketový útok