USA zaradili na čiernu listinu finančné a obchodné skupiny KĽDR v Číne a Rusku

Administratíva prezidenta USA Donalda Trumpa uvalila v stredu množstvo sankcií na severokórejské finančné a obchodné siete v Číne a Rusku. Ide o najnovšie úsilie Spojených štátov znížiť príjmy krajine za jej vývoj jadrových zbraní a rakiet.

24.01.2018 23:05
South Korea Koreas Tensions Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata (9)

Americké ministerstvo financií takisto zaradilo na čiernu listinu päť severokórejských lodných spoločností a šesť plavidiel, informovala tlačová agentúra AP.

Minister financií Steve Mnuchin uviedol, že USA systematicky cielia na jednotlivcov a subjekty, ktoré financujú vládu severokórejského vodcu Kim Čong-una a jej zbrojné programy a zároveň jej pomáhajú vyhnúť sa sankciám.

Uvalené sankcie sa zameriavajú napríklad na desiatich predstaviteľov severokórejskej spoločnosti Korea Ryonbong General Corporation, pôsobiacich v pobočkách v Číne a Rusku. Táto korporácia pomáha severokórejskému zbrojárskeho priemyslu a už sú na ňu uvalené sankcie Spojených štátov a OSN.

Američania majú zakázané s nimi obchodovať. Washington takisto chce, aby ich vykázali z krajín, kde pôsobia alebo majú sídlo.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #KĽDR #sankcie