Slovenský gambler pracujúci v Rakúsku ukradol 5 700 eur, ktoré mal doručiť adresátom

Na šesť mesiacov podmienečne odsúdili v utorok v rakúskom Eisenstadte 30-ročného Slováka, a to za zneužitie právomocí a spreneveru.

30.01.2018 17:10
debata (6)

Poštový doručovateľ pôsobiaci v alpskej republike od roku 2013 vyriešil nedostatok finančných prostriedkov v dôsledku závislosti na hazardných hrách svojsky, ponechal si asi 5700 eur, ktoré mal doručiť adresátom. Rozsudok ešte nenadobudol právoplatnosť, pretože žaloba sa k nemu nevyjadrila. Slovák verdikt rakúskej justície akceptoval.

Obžalovaný sa priznal, že prehral množstvo peňazí v stávkach a na hracích automatoch, preto si ponechal a nedoručil finančné prostriedky adresátom. Problémy v oblasti jeho pôsobenia zaznamenali na sklonku roka 2016, tak sa prišlo i na jeho nekalé aktivity.

Slovák, ktorý čelil v súvislosti s podpismi za klientov Rakúskej pošty aj obvineniu z falšovania dokumentov, sa v súdnej sieni priznal k vine. Jeho právny zástupca pripomenul, že obžalovaný má už za sebou terapiu závislosti na hazardných hrách a je pripravený odškodniť poškodených.

Senát súdu uznal občana SR za vinného vo všetkých bodoch obžaloby, pričom za poľahčujúcu okolnosť označil jeho doterajšiu bezúhonnosť a priznanie, v ktorom vyjadril poľutovanie nad svojím konaním.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #krádež #Rakúsko #gambler #Slovák #doručovateľ #Eisenstadt