Na juhu Francúzska sa zrazili dva vrtuľníky: Päť mŕtvych

02.02.2018 10:57, aktualizované: 15:45

Prinajmenšom päť ľudí zahynulo po tom, čo sa na juhovýchode Francúzska zrazili dva vojenské vrtuľníky.

S odvolaním sa na armádneho hovorcu o tom informovala agentúra AFP. Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa. Pozostalým už vyjadril sústrasť prezident Emmanuel Macron.

„Vrtuľníky sa zrazili. V jednom boli tri osoby, v druhom dve, všetci sú mŕtvi,“ povedal agentúre AFP armádny hovorca, podľa ktorého sa jedno telo zatiaľ nepodarilo vyslobodiť z trosiek. AFP aj server 20 minutes spočiatku informovali, že sa pátra ešte po šiestej osobe.

K nešťastiu došlo okolo 10:00 SEČ neďaleko jazera Carces, ktoré leží asi 70 kilometrov severovýchodne od prístavného mesta Marseille. Havarované stroje patrili armádnej leteckej škole v Cannet-des-Maures blízko Saint-Tropez. Príčina nešťastia sa vyšetruje.

Na mieste havárie je podľa agentúry AFP asi dvadsať vojakov aj zástupcovia miestnej samosprávy.

Na pomoc prileteli tiež dve záchranárske helikoptéry Dragon a jeden policajný vrtuľník.

Havária je jedným z najhorších podobných nešťastí vo Francúzsku za posledných niekoľko rokov.

Predvlani v máji sa na juhovýchode krajiny zrútil policajný vrtuľník so štyrmi osobami na palube. Žiadna z nich nehodu, ktorú zavinila chyba pilota, neprežila. V apríli 2009 zomrelo pri páde vrtuľníka, ktorý sa na Korzike snažil dostať do nemocnice, päť ľudí vrátane dieťaťa, ktoré sa na palube stroja krátko pred tým narodilo.

#Francúzsko #havária #vrtuľník #marseille #letecká havária
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku