Putina zaregistrovali ako kandidáta na ruského prezidenta

Ruská Ústredná volebná komisia (ÚVK) zaregistrovala úradujúceho prezidenta Vladimira Putina ako kandidáta nadchádzajúcich prezidentských volieb.

06.02.2018 10:44
Putin, bilboard, reklama Foto:
Bilboard s úradujúcim ruským prezidentom Vladimirom Putinom v meste Stavropoľ.
debata (3)

Putin kandiduje ako nezávislý kandidát, preto na registráciu musel zozbierať najmenej 300-tisíc podpisov voličov, pričom z jedného regiónu Ruska ich mohlo byť najviac 7 500.

Podpisové hárky spolu s ďalšími nutnými dokladmi boli Putinovým štábom do sídla ÚVK doručené 29. januára.

Agentúra TASS spresnila, že na Putinovu podporu sa podarilo zozbierať celkovo viac ako 1,6 milióna podpisov. Hárky doručené ÚVK obsahujú podpisy viac ako 314-tisíc ľudí. Prezidentské voľby sa uskutočnia 18. marca a Putin je ich jednoznačným favoritom.

Putin sa stal tretím zaregistrovaným prezidentským kandidátom. Registráciou už prešli líder ruských nacionalistov Vladimir Žirinovskij a kandidát Komunistickej strany Ruskej federácie Pavel Grudinin. Obaja boli oslobodení od zhromažďovania podpisov voličov na svoju podporu, pretože ich navrhli a podporili politické strany zastúpené v parlamente.

Rozhodnutie ÚVK o registrácii čaká ešte päť potenciálnych účastníkov boja o Kremeľ: Grigorija Javlinského (Jabloko), Borisa Titova (Strana rastu), Sergeja Baburina (Ruský všenárodný zväz), Xeniju Sobčakovú (Občianska iniciatíva) a Maxima Surajkina (Komunisti Ruska).

3 debata chyba
Viac na túto tému: #voľby #Rusko #Vladimir Putin