Policajné špičky v Mexiku majú podiel na vraždách v Mexiku, skončili vo väzbe

09.02.2018 09:24
Mexiko, polícia, policajt
Mexickí policajti na mieste činu na predmestí mesta Guadalajara. Autor:

Mexické úrady v štáte Veracruz obvinili 19 bývalých a súčasných vysokopostavených príslušníkov polície, ktorí sú podozriví z podielu na únosoch a vraždách 15 civilistov. Informovala o tom v piatok agentúra AP.

Guvernér štátu Veracruz Miguel Ángel Yunes vo štvrtok uviedol, že medzi obeťami sú aj dve ženy a dve maloleté osoby. Na čele skupiny, ktorá má na svedomí únosy, mučenie, znásilnenia a vraždy civilistov, bol bývalý šéf polície vo Veracruze a jeho najbližší podriadení, všetko vysokopostavení policajní dôstojníci.

Uvedené zločiny mali spáchať v rokoch 2010–2016, keď stál na čele štátu Veracruz guvernér Javier Duarte, ktorý v súčasnosti čelí obvineniam z korupcie.

„Títo skorumpovaní policajti sa rovnako ako režim, ktorému slúžili, dali do služieb zločincov,“ Povedal Yunes a dodal, že dvaja z obvinených policajtov sa už nachádzajú vo väzbe, pretože čelia obvineniam aj z iných trestných činov, jeden je na úteku a ostatní boli zadržaní.

Mexický štát Veracruz je oblasťou, kde drogové kartely vedú medzi sebou konkurenčný boj, pričom tam dochádza k únosom a vraždám.

#polícia #Mexiko #korupcia #drogy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla melírované ruže

Perla melírované ruže

35,87
Sweet ružové alstromérie a karafiáty

Sweet ružové alstromérie a karafiáty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk