Poslanci NR SR tvrdia, že rozhodnutie MOV o ruských športovcoch je nedôveryhodné

09.02.2018 12:42

Viacerí poslanci Národnej rady (NR) SR podpísali otvorený list predstaviteľom Medzinárodného olympijského výboru (MOV), v ktorom ich rozhodnutie nevpustiť viacerých ruských športovcov na ZOH označili za nedôveryhodné a účelové. Otvorený list podpísalo 58 koaličných aj opozičných poslancov slovenského parlamentu.

"My, dolupodpísaní poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, odmietame používanie dopingu v športe, pretože je v rozpore s duchom fair play.

Doping je predovšetkým voľba jedného športovca, prípadne jeho tímu. Ale odmietame aj kolektívnu vinu, ktorá je v súčasnosti uplatňovaná proti skupine športovcov," píše sa okrem iného v liste.

Podľa poslancov aj v kontexte rozhodnutia športového arbitrážneho súdu vyznieva rozhodnutie MOV „ako absolútne nedôveryhodné a účelové.“

Poslancov obzvlášť znepokojuje rozhodnutie ohľadom ruských paraolympionikov.

„Ide o hrubý akt násilia proti myšlienke a princípom olympijského hnutia. Vyzývame preto MOV, aby prehodnotil svoje bezprecedentné rozhodnutie vykonané na základe kolektívnej viny,“ uzatvárajú poslanci.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#poslanci #Rusko #list #NR SR #MOV #účasť #športovci
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku