Situácia na východe Ukrajiny sa vyostrila, po ostreľovaní zomrel vládny vojak

Boje na východe Ukrajiny si za posledných 24 hodín vyžiadali život jedného vojaka ukrajinskej armády a siedmich zranených. S odvolaním sa na generálny štáb ukrajinskej armády o tom informovala agentúra Ukrinform.

21.02.2018 08:28
vojaci, Ukrajina Foto: ,
Vojaci na východe Ukrajiny.
debata (66)

Vládne sily okrem toho uviedli, že ich pozície v blízkosti styčnej línie sa za posledných 24 hodín 15-krát stali terčom nepriateľského ostreľovania. Proruské sily pritom použili ťažké zbrane, ktorých použitie v danej lokalite zakazujú minské mierové zmluvy.

Proseparatistická tlačová agentúra DAN v stredu s odvolaním sa štáb ozbrojených síl separatistov informovala, že za posledných 24 hodín zaznamenala najmenej deväť prípadov ostreľovania svojich pozícií zo strany vládnej armády.

K vyostreniu situácie na východe Ukrajiny došlo v čase, keď ukrajinský prezident Petro Porošenko podpísal v utorok zákon zameraný na „opätovné začlenenie“ odštiepeneckých regiónov na východe štátu, ktoré sú v súčasnosti pod kontrolou separatistov podporovaných Ruskom, približuje agentúra AP.

Návrh zákona schválený v ukrajinskom parlamente minulý mesiac označuje územia v Doneckej a Luhanskej oblasti za „dočasne okupované“. Rusko je podľa neho agresorom. Zákon počíta aj s použitím vojenskej sily, aby sa „okupované“ územia v Donbase dostali späť pod kontrolu Kyjeva.

66 debata chyba
Viac na túto tému: #vojak #Ukrajina #Donbas