Saakašvili má v pláne vrátiť sa na Ukrajinu už 'čoskoro'

Vodca ukrajinského opozičného Hnutia nových síl Michail Saakašvili avizuje, že sa čoskoro vráti na Ukrajinu. Tento zámer avizoval na svojej facebookovej stránke v reakcii na rozhodnutie ukrajinskej pohraničnej služby, ktorá mu do roku 2021 zakázala vstup na územie Ukrajiny.

22.02.2018 09:43
Saakašvili Foto: ,
Odeský gubernátor Michail Saakašvili.
debata (10)

Vo svojom vyhlásení Saakašvili uviedol, že za týmto rozhodnutím je strach súčasného ukrajinského vedenia, ktoré „sa bojí, že ho odoženú od koryta“. Saakašvili píše, že „so mnou alebo bezo mňa, tejto vláde je už koniec“. „Vrátim sa domov, na Ukrajinu, čoskoro a oveľa, oveľa skôr než o tri roky,“ varoval.

V júli roku 2017 ukrajinský prezident Petro Porošenko svojím výnosom zbavil Saakašviliho ukrajinského občianstva. Stalo sa tak v čase, keď bol Saakašvili v Spojených štátoch.

Následne 10. septembra 2017 Saakašvili za pomoci a podpory svojich prívržencov prekročil poľsko-ukrajinské hranice, čo sprevádzala konfrontácia s príslušníkmi pohraničnej stráže a orgánmi činnými v trestnom konaní.

Neskôr, 22. septembra 2017, okresný súd v Ľvove uznal Saakašviliho za vinného z nelegálneho prekročenia ukrajinských hraníc.

Pred niekoľkými dňami, 12. februára, Saakašviliho zatkli v kyjevskej reštaurácii Suluguni, previezli na letisko Boryspiľ a lietadlom previezli do Poľska.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #návrat #Saakašvili #Ukrajina