Zavraždený brat vodcu KĽDR sa obával o svoj život

Nevlastný brat severokórejského vodcu Kim Čong-nam sa šesť mesiacov predtým, ako bol zavraždený, zveril svojmu priateľovi, že sa obáva o svoj život.

27.02.2018 18:37
Kim Čong-nam Foto: , ,
Kim Čong-nam.
debata (1)

Informovala o tom v utorok agentúra AP s odvolaním sa na výpoveď hlavného policajného vyšetrovateľa.

Z vraždy Kim Čong-nama sú obvinené dve ženy – Vietnamka Doan Thi Huong a Indonézanka Siti Aisyahová. Kim Čong-nama otrávili vlani 13. februára na medzinárodnom letisku v malajzijskej metropole Kuala Lumpur tak, že mu potreli tvár chemickou bojovou látkou VX. Obe ženy sa údajne sprisahali so štyrmi Severokórejčanmi, ktorí v ten deň z Malajzie odleteli.

Hlavný policajný vyšetrovateľ Wan Azirul Nizam Che Wan Aziz na súde v utorok vypovedal, že Kim sa svojmu priateľovi šesť mesiacov pred svojou smrťou zveril, že je v ohrození a že sa obáva o svoj život. Šlo o priateľa, ktorý Kimovi počas vlaňajšieho pobytu v Kuala Lumpure zaobstaral osobného vodiča.

Ak obe ženy usvedčia, hrozí im trest smrti. Podľa právnikov obhajoby si ženy mysleli, že sa podieľajú na natáčaní žartovnej scénky skrytou kamerou; podľa vlastných slov nevedeli, že ide o skutočnú jedovatú látku. Pri čine ich zachytili bezpečnostné kamery. Podľa prokuratúry ženy vedeli, že manipulujú s jedom.

Súdny proces bude pokračovať 14. marca.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Severná Kórea #vražda #otrava #Kim Čong-un #Malajzia #Kim Čong-nam