Facebook končí s triedením obsahu, ľuďom sa zmena nepáčila

01.03.2018 21:56

Facebook nebude pokračovať vo vývoji rozdelenej hlavnej stránky (newsfeed), ktorú testoval od októbra v šiestich krajinách sveta vrátane Slovenska.

Ľudia vraj v prieskumoch dali najavo, že si neželajú, aby bol ich obsah rozložený medzi dva newsfeedy; jeden s príspevkami od priateľov a rodiny a druhý s materiálom od médií či značiek.

„Skúšame veľa nápadov – niektoré dopadnú dobre a spustíme ich, iné nefungujú a upustíme od nich. Dnes sa zbavujeme niečoho čo nefungovalo: testu Explore Feed,“ napísal na twitteri Adam Mosser, ktorý má vo facebooku na starosti vývoj hlavnej stránky.

Ako Explore Feed bol označovaný sekundárny tok príspevkov z komerčných účtov, kde sa používateľom zobrazoval obsah, ktorý algoritmus sociálnej siete vyhodnotil ako zaujímavý pre daného jedinca. Okamžite po jeho uvedení sa však objavili sťažnosti, že nová služba ponúka len nepravdivé senzačné správy a úplné banality.

„Dali ste nám odpoveď: Ľudia nechcú dva oddelené feedy. V prieskumoch nám ľudia povedali, že boli menej spokojní s príspevkami, ktoré sa im zobrazujú, a to, že mali dva oddelené feedy im reálne nepomohlo v zlepšeniu kontaktu s rodinou a priateľmi,“ napísal facebook.

Facebook spustil test na jeseň 2017 tajne a najmä v redakciách zapojených krajín potom vypukla panika, keď médiám na webové stránky zo dňa na deň prestali chodiť ľudia, ktorým sa už príspevky nezobrazovali v hlavnej ponuke.

Tiež sa objavili správy, že nový systém pomáha šíreniu falošných správ, ktoré spravidla generujú väčšiu aktivitu užívateľov.

„Myslíme si, že nedávne zmeny vykonané na newsfeede, ktoré kladú väčší dôraz na zmysluplné sociálne interakcie, sú lepšou odpoveďou na spätnú väzbu, ktorú sme od ľudí dostali v zmysle, že chcú vidieť viac od priateľov a rodiny,“ napísal facebook. Tieto zmeny samy o sebe vraj obmedzujú prísun obsahu od firiem, značiek alebo médií.

#sociálna sieť #facebook
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
28,99
Amore farebné alstromérie

Amore farebné alstromérie

36,99
Perla farebné ruže a tulipány

Perla farebné ruže a tulipány

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk