Počet obetí zemetrasenia v Papui-Novej Guinei stúpol na vyše 100

Najmenej 25 ľudí zahynulo pri silnom dotrase s magnitúdou 6,7, ktorý zasiahol odľahlé horské oblasti v ostrovnom východoázijskom štáte Papua-Nová Guinea.

07.03.2018 10:54
papua, zemetrasenie Foto: ,
Ničivé následky silného zemetrasenia na Papui-Novej Guinei.
debata

Stalo sa tak niekoľko dní po tom, ako túto oblasť postihlo zemetrasenie s magnitúdou 7,5. S odvolaním sa na miestne úrady o tom v stredu informovala agentúra DPA s tým, že počet obetí zemetrasenia sa tak za posledný týždeň zvýšil na viac ako 100.

Tento dotras patril za posledné dni k najsilnejším z celkového počtu vyše 100 dotrasov. Došlo k nemu v noci na stredu neďaleko epicentra minulotýždňového zemetrasenia v pohraničnom regióne v provinciách Hela a Southern Highland, 600 kilometrov od hlavného mesta Port Moresby.

„V noci pri zemetrasení v oblasti Komo prišlo o život najmenej 18 ľudí a v inej lokalite ďalšie dve osoby,“ uviedol správca provincie Hela William Bando.

Zo susednej provincie Southern Highlands hlásili päť mŕtvych.

Zemetrasenie z 26. februára zničilo budovy, zrovnalo so zemou niekoľko dedín, spôsobilo rozsiahle zosuvy pôdy, prerušilo komunikačné siete a poškodilo mnoho ciest. Väčšina oblastí postihnutých zemetrasením je stále bez elektriny.

Podľa Banda doteraz zahynulo vyše 100 ľudí. Do utorka predstavitelia z úradu pre zvládanie katastrof hlásili oficiálny počet mŕtvych 67–75.

debata chyba
Viac na túto tému: #zemetrasenie #Papua Nová Guinea