Novým nemeckým ministrom zahraničných vecí má byť Heiko Maas

Odchádzajúci nemecký minister spravodlivosti Heiko Maas má nahradiť Sigmara Gabriela na poste ministra zahraničných vecí. S odvolaním sa na zdroje zo Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD) o tom informovala agentúra DPA.

08.03.2018 16:05
Heiko Maas Foto: ,
Odchádzajúci nemecký minister spravodlivosti Heiko Maas má nahradiť Sigmara Gabriela na poste ministra zahraničných vecí.
debata (2)

Gabriel už skôr vo štvrtok informoval, že nebude členom novej spolkovej vlády. Na Twitteri uviedol, že ho o tom informovali dočasný predseda sociálnych demokratov Olaf Scholz a dezignovaná šéfka SPD Andrea Nahlesová.

V končiacej vláde sociálnych demokratov a konzervatívcov bol Gabriel najprv ministrom hospodárstva a neskôr šéfom diplomacie. V druhej funkcii bol vo verejnosti obľúbený. Menej sa mu darilo ako predsedovi SPD, ktorým bol od novembra 2009 do marca 2017. Podľa týždenníka Der Spiegel bola na príčine jeho výbušnosť, čoho výsledkom bolo zrejme aj to, že v novom kabinete sa preňho nenašlo miesto.

Nemeckí sociálni demokrati chcú v piatok oznámiť personálne obsadenie svojich šiestich ministerských postov v novej veľkej koalícii s kresťanskými demokratmi kancelárky Angely Merkelovej.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #nemecká vláda #Sigmar Gabriel #Heiko Maas