Štyria mŕtvi pri rukojemníckej dráme v ústave pre vojnových veteránov, polícia strelca identifikovala

10.03.2018 08:29, aktualizované: 16:20
dom pre veteránov, streľba, kalifornia
Obete boli zamestnankyne neziskovej organizácie poskytujúcej liečbu veteránom vojny v Iraku a Afganistane ohľadne posttraumatického stresového syndrómu. Autor: ,

Polícia identifikovala strelca, ktorý v piatok zabil v ústave pre vojnových veteránov v kalifornskom meste Yountville tri pracovníčky. Ide o 36-ročného bývalého vojaka Alberta Wonga. Po rukojemníckej dráme ho takisto našli mŕtveho, informovala v sobotu agentúra AP. Wong bol zaradený do programu na liečenie posttraumatickej stresovej poruchy. Z programu ho však vyradili.

Smútok po tragédii vyjadril aj americký prezident Donald Trump. Na Twitteri v sobotu napísal, že je „hlboko zarmútený nad stratou troch úžasných žien, ktoré sa starajú o našich veteránov.“

Dve z obetí, 29-ročná Jennifer Gonzalesová a 42-ročná Jennifer Golicková, boli terapeutky, ktoré sa starali o veteránov trpiacich posttraumatickou stresovou poruchou v rámci programu Pathway Home. Treťou obeťou je Christine Loeberová, riaditeľka tohto programu.

Podľa AP Albert Wong aktívne slúžil v americkej pechote od mája 2010 do augusta 2013. Jeden rok pôsobil aj v Afganistane. Získal viacero vyznamenaní za svoju službu.

Úrady predtým informovali, že Wong so strelnou zbraňou prenikol na rozlúčkovú oslavu jedného zo zamestnancov zariadenia. Tri ženy zadržiaval takmer osem hodín bez akejkoľvek komunikácie s políciou, zatiaľ čo zásahový tím uzavrel oblasť. Po vniknutí do objektu polícia našla mŕtve telá troch žien a útočníka. Motív činu zatiaľ vyšetrovatelia nepoznajú.

#USA #streľba
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku