Nový nemecký minister vnútra Seehofer bude na zamietnutých žiadateľov o azyl prísnejší

Budúci nemecký spolkový minister vnútra Horst Seehofer sa po prevzatí úradu, ku ktorému dôjde v nasledujúcom týždni, bude zasadzovať za urýchlenie deportácií zamietnutých žiadateľov o azyl, informovala v nedeľu agentúra DPA.

11.03.2018 21:32
Seehofer, Merkelová Foto: ,
Horst Seehofer a nemecká kancelárka Angela Merkelová.
debata (6)

Šéf Kresťansko-sociálnej únie Bavorska (CSU) Horst Seehofer je ešte stále úradujúcim premiérom spolkovej krajiny Bavorsko. Seehofer sa v utorok vzdá tejto funkcie a stane sa členom nového kabinetu kancelárky Angely Merkelovej, ktorého ministri zložia prísahu v stredu.

Seehofer pre nedeľňajšie vydanie týždenníka Bild am Sonntag povedal, že chce zaviesť „plán zrýchlených azylových konaní a následných deportácií“.

„Chceme zostať kozmopolitnou a liberálnou krajinou. Ale keď ide o bezpečnosť našich občanov, potrebujeme silný štát,“ povedal Seehofer pre Bild am Sonntag. „Počet deportácií sa musí výrazne zvýšiť,“ dodal.

Nemecko prijalo v rokoch 2015–2016 viac než milión migrantov. Prítomnosť prevažne moslimských prisťahovalcov však spôsobila medzi niektorými vrstvami nemeckého obyvateľstva značný odpor.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Horst Seehofer