Maďarské združenie plánuje už šiesty provládny pochod

13.03.2018 15:14
Maďarsko Orbán Prejav Výročný
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Autor: ,

Maďarské provládne združenie Fórum občianskeho zomknutia (CÖF) pripravuje 15. marca v Budapešti na štátny sviatok výročia vypuknutia protihabsburskej revolúcie z rokov 1848-49 Pochod mieru.

Podľa agentúry MTI to uviedol v utorok zakladateľ CÖF László Csizmadia, podľa ktorého pochod nebude zameraný proti nikomu, ale bude na podporu Maďarska.

Organizátori podujatia, ktoré sa koná necelé štyri týždne pred parlamentnými voľbami, vyzvali na účasť všetkých občanov, ktorí chcú, „aby maďarské ženy, matky a ich deti mali bezpečnú budúcnosť“.

Csizmadia dodal, že spolu s poľskými priateľmi, ktorí sa zúčastnili na viacerých z predchádzajúcich pochodov, chcú Európe odkázať, že národy strednej Európy sú veľmi citlivé na svoju slobodu a nezávislosť.

Ostatný pochod mieru priaznivcov vlády premiéra Viktora Orbána sa konal 29. marca 2014, týždeň pred parlamentnými voľbami. Išlo o piaty pochod s účasťou státisícov ľudí – sympatizantov premiéra Viktora Orbána a jeho strany Fidesz.

Na deň štátneho sviatku avizovali v Budapešti zhromaždenia viaceré opozičné strany, tie však budú protestovať proti Orbánovej vláde.

#Viktor Orbán #pochod #Maďarsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

38,99
Kytica Letana 13

Kytica Letana 13

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk