Vo Varšave demonštrovalo 55 000 ľudí proti sprísneniu legislatívy o potratoch

23.03.2018 20:56
Polsko, protest, Varšava,
Protesty vo Varšave. Autor: ,

Proti hroziacemu sprísneniu legislatívy v oblasti umelého prerušenia tehotenstva protestovali v piatok na celom území Poľska desaťtisíce ľudí. Na najväčšej protestnej akcii vo Varšave sa zúčastnilo podľa odhadov radnice asi 55 000 osôb.

Pod heslom Čierny protest smerovali v tmavých odevoch oblečení demonštranti cez ulice Varšavy pred sídlo parlamentu, kde sa v tomto období diskutuje o návrhu zákona z dielne hnutia Zastavte potraty.

Popri Varšave sa demonštrovalo aj v Krakove, Poznani či Vroclave.

V uliciach nechýbali však ani stúpenci sprísnenia zákona, informovala tlačová agentúra DPA.

Už teraz je poľská legislatíva v danej sfére jednou z najprísnejších na starom kontinente. Pripúšťa umelé prerušenie tehotenstva len v prípade znásilnenia, ohrozenia života matky alebo ťažkého poškodenia plodu. Posledný zmienený dôvod by však odporcovia interrupcií chceli zakázať.

Väčšina Poliakov, ako naznačujú prieskumy verejnej mienky, je za liberalizáciu predmetnej legislatívy.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#protesty #Varšava #legislatíva #potraty #sprísnenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku