Turecko prevzalo úplnú kontrolu nad Afrínom

25.03.2018 08:25

Turecká armáda a jej sýrski povstaleckí spojenci prevzali plnú kontrolu nad regiónom Afrín severozápadnej Sýrie zatiaľ čo humanitárni pracovníci distribuovali potravu ľuďom v tejto oblasti, uviedol turecký armádny zdroj.

Turecké jednotky a sýrsky bojovníci sa minulú nedeľu premiestnili do hlavného mesta Afrína po osemtýždňovom ťažení na vyhnanie kurdskej milície YPG, ktorú Ankara považuje za teroristickú skupinu.

„V Afrínskom regióne sme úplne dosiahli kontrolu a pokračujú operácie zamerané na bezpečný návrat miestnych ľudí domov,“ uviedol zdroj.

V Afríne ľudia vo fronte dostávali teplé jedlo, ktoré distribuoval turecký Červený polmesiac, zatiaľ čo na uliciach premávali obrnené vozidlá.

„Snažíme sa v krátkodobom a strednodobom horizonte vrátiť život do normálu.“ povedal pre agentúru Reuters prezident skupiny Kerem Kinik. „Naše mobilné kuchyne sú tu a naše posádky sú v dedinách.“

„Chceme, aby všetko bolo v poriadku, chceme, aby sa naše ženy a deti vrátili do vlasti,“ povedal Abdurrahman Nahsen Suleymanoglu, rezident Afrínu.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odmietol kritiku ťaženia v Afríne v telefonickom rozhovore s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom v piatok podľa tureckého prezidentského zdroja.

#Afrín #Kurdi #operácia Olivová ratolesť #Sýria #turecko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
18,99
Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

Biely flower pot "S" žlté santíny a biele ruže

33,9
Srdce farebné gerbery

Srdce farebné gerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk