Neznáma skupina podpálila v Berlíne káble, 6 500 domácností nemalo prúd

V nemeckej metropole Berlín došlo v pondelok k rozsiahlemu výpadku v dodávkach elektrickej energie, keď sa bez elektriny vo štvrti Charlottenburg ocitlo približne 6 500 domácností. Informovala o tom agentúra DPA.

27.03.2018 06:20
Berlín, Nemecko, Brandenburská brána Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata (4)

K zodpovednosti za výpadok sa prihlásila skupina s názvom „Vulkangruppe NetzHerrschaft zerreissen“, ktorej členovia podpálili veľký počet káblov elektrického vedenia a niektoré preťali. Zamýšľanými cieľmi útoku mali byť armáda, vládna letka, letisko Tegel a niekoľko veľkých podnikov.

Od pondelňajšieho poludnia sa vo štvrti Charlottenburg v západnej časti Berlína bez dodávok elektrickej energie ocitlo 6 500 domácností a 400 podnikov, pričom došlo k zničeniu ôsmich vysokonapäťových káblov pod jedným z mostov. „Hlásenie o požiari káblov sme zaznamenali o 12.53 h,“ uviedol v pondelok hovorca berlínskych hasičov.

„Útoky na infraštruktúru, ako je elektrizačná sústava, sa týkajú nás všetkých. Tu nejde o hlúpy žart, pretože to môže ohroziť naše životy,“ uviedol na margo útoku berlínsky starosta Michael Müller.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Berlín #Vulkangruppe NetzHerrschaft zerreissen