0

Pápež František vyzval na Zelený štvrtok kňazov, aby boli nablízku hriešnikom

29.03.2018 13:09
pápež, František, Svätý Otec, omša, Zelený...
Pápež František počas homílie v Bazilike sv. Petra. Autor:

Pápež František vyzval na Zelený štvrtok kňazov, aby sa duchovne priblížili k hrešiacim jednotlivcom a netrvali pri kázňach na cirkevnom práve. František vyslovil túto radu počas omše svätenia olejov vo vatikánskej Bazilike sv. Petra.

František v homílii varoval kňazov, aby ich počas kázní nezvádzalo nástojiť na cirkevnom práve a doktríne, keďže by to mohlo vzdialiť bežných veriacich od Ježiša. Dokonca aj keď sa ľudia dopustia cudzoložstva, kňazi by to nemali posudzovať právnym dogmatizmom. Namiesto toho by kňazi mali podľa pápeža pomáhať cudzoložníkom, aby hľadeli dopredu, a nie späť – aj keď im musia znova a znova opakovať, aby už nehrešili.

Františkovo napomenutie prišlo v čase, keď jeho otvorenosť voči rozvedeným a znovu vydatým či ženatým katolíkom značne rozdelilo cirkev, pripomína agentúra AP.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
0 debata debata
Viac na túto tému: #pápež František #kňazi #Cudzoložstvo #kázeň #homília #Zelený štvrtok