Peskov: Nech sa Londýn Moskve ospravedlní, 'marazmus už zašiel ďaleko'

Londýn sa Rusku bude musieť za obvinenia v kauze Skripaľ ospravedlniť a odpovedať na otázku, na čom boli jeho tvrdenia založené. Uviedol to v utorok podľa agentúry TASS hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

04.04.2018 06:38
debata (66)

„(Londýn) sa nejakým spôsobom bude musieť ospravedlniť ruskej strane, ale to je ešte určite hudba ďalekej budúcnosti, tento marazmus už zašiel priďaleko,“ povedal Peskov v reakcii na kauzu Skripaľ.

Vyjadril tiež presvedčenie, že obvinenia Británie, že Rusko stojí za útokom na bývalého dvojitého agenta Sergeja Skripaľa, sa nikdy nepotrvrdia. „Britský minister zahraničných vecí, ktorý obvinil prezidenta Putina, a predsedníčka vlády Spojeného kráľovstva, sa teraz svojim kolegom v Európskej únii budú musieť pozrieť do očí,“ povedal hovorca ruského prezidenta.

Postupne sa začalo potvrdzovať, že „šialené obvinenia, ktoré z britskej strany odzneli v priebehu niekoľkých hodín po incidente, neboli podložené,“ uviedol Peskov. Reagoval tak na informácie o výskume britských expertov, ktorí nedokázali potvrdiť, že nervovoparalytická látka novičok, ktorou bol pred mesiacom otrávený Skripaľ, pochádza z Ruska.

Podľa Peskova teraz sa ponúka jediná otázka – na čom boli založené tvrdenia Británie. „Britská strana je na to povinná odpovedať,“ zdôraznil hovorca Kremľa a dodal, že túto otázku otvoria aj na zasadnutí Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW).

66 debata chyba
Viac na túto tému: #Dmitrij Peskov #Sergej Skripaľ