Orbán: Plot na južných hraniciach chráni pred migrantmi v prvom rade Budapešť

Orbán podčiarkol, že migrácia ohrozuje v prvom rade Budapešť a Budapešťanov.

04.04.2018 13:24
Viktor Orbán, prejav Foto: ,
Maďarský premiér Viktor Orbán (archívna fotografia)
debata (3)

Plot na južných hraniciach Maďarska chráni pred migrantmi v prvom rade Budapešť, vyhlásil v stredu predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na slávnostnom otvorení kampusu Národnej univerzity verejných služieb (NKE).

Podľa komerčnej televízie ATV premiér povedal, že maďarské hlavné mesto je jedným z najbezpečnejších miest na svete. „Stačí však jedno zlé rozhodnutie a svoju Budapešť nespoznáme,“ dodal Orbán.

„Žiť a vychovávať deti v Budapešti, mať v nej pocit bezpečia svojej rodiny, to sú dobré veci. V mestách prisťahovaleckých krajín tomu tak ale nie je. V nedeľu v parlamentných voľbách budú obyvatelia hlavného mesta rozhodovať práve o tom,“ cituje agentúra MTI z prejavu predsedu vlády.

Pripomenul, že bezpečnosť Maďarov je prioritou jeho vlády. V nedeľňajších parlamentných voľbách podľa jeho slov ide o budúcnosť Maďarov.

„Naši protivníci nemajú záujem na silnej a fungujúcej vláde. Chcú slabý štát a slabú vládu, ktorá vykoná nariadenia zvonka. Pre nás je však Maďarsko prvoradé – chceme si písať vlastné dejiny, a to po maďarsky,“ uzavrel predseda maďarskej vlády.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #Viktor Orbán #Budapešť #migrant