Rusko neuspelo s návrhom na spoločné vyšetrovanie útoku na Skripaľa

05.04.2018 06:47

Ruský návrh na nové, spoločné vyšetrovanie útoku na bývalého dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéru Juliju neprešiel v stredu hlasovaním na zasadnutí Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) v Haagu. V jeho prospech hlasovalo šesť členov Výkonnej rady OPCW, 15 bolo proti a 17 sa zdržalo hlasovania, informuje spravodajská televízia BBC.

Podľa agentúry Reuters medzi krajinami, ktoré podporili ruský návrh, boli Sudán, Alžírsko, Čína, Irán a Azerbajdžan.

Británia označila ruský návrh na spoluúčasť na vyšetrovaní označila za „zvrátený“.

Ako informovala agentúra AP, stály predstaviteľ Ruskej federácie pri OPCW Alexandr Šuľgin poznamenal, že aj keď bol návrh Moskvy zamietnutý, 17 krajín sa hlasovania zdržalo, a to znamená, že „viac ako polovica členov výkonnej rady odmietla podporiť postoj USA a Spojeného kráľovstva“. Výkonná rada má 41 členov, ale hlasovania sa zúčastnilo len 38 z nich.

O mimoriadne zasadnutie Výkonnej rady OPCW požiadalo Rusko v súvislosti s obvineniami Británie, že za útokom na exšpióna stojí práve Moskva. Tá tieto obvinenia odmieta a

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rusko #Organizácia pre zákaz chemických zbraní (OPCW) #Sergej Skripaľ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku