Stretnutie predstaviteľov krajín na pracovnej úrovni sa uskutočnilo v pohraničnej obci Pchanmundžom a týkalo sa otázok bezpečnosti, protokolu a mediálneho pokrytia udalosti.
Podľa agentúry AP bude pred spomínaným summitom, ktorý sa tiež bude konať v Pchanmundžome, potrebné, aby sa zástupcovia oboch Kóreí stretli viackrát. Krajiny sa budú musieť dohodnúť na tom, ako tam Kim pricestuje a či ako symbolické gesto prekročí vojenskú demarkačnú líniu, ktorá ich rozdeľuje. Kórey sa tiež musia dohodnúť aj na tom, ako často sa lídri toho dňa stretnú a či časti z ich stretnutia bude naživo vysielať televízia.
Lídri oboch Kóreí rokovali od Kórejskej vojny v 50. rokoch osobne doteraz iba dva razy, v roku 2000 a 2007. Na medzikórejskom summite sa dohodli členovia juhokórejskej delegácie na rokovaniach s Kim Čong-unom začiatkom marca v Pchjongjangu. Jeho cieľom bude zlepšiť vzájomné vzťahy a vyriešiť spory okolo severokórejského jadrového programu.
Juhokórejskí vyslanci tiež vyjednali potenciálne stretnutie medzi Kimom a americkým prezidentom Donaldom Trumpom, ktoré by sa malo uskutočniť koncom mája. Tomu už minulý týždeň predchádzala nečakaná schôdzka Kima s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom v Pekingu.