Irán: Tvrdenia o útoku v Dúmá sú zámienkou pre zásah Západu proti Asadovi

08.04.2018 20:18
Bašár Asad
Sýrsky prezident Bašár Asad. Autor: ,

Iránske ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že správy o chemickom útoku v Sýrii nie sú založené na faktoch, ale sú zo strany Spojených štátov a západných krajín len zámienkou, aby podnikli vojenskú akciu proti Damasku. Informovala o tom iránska tlačová agentúra IRNA.

„Takéto tvrdenia a obvinenia zo strany Američanov a niektorých západných krajín poukazujú na nové sprisahanie proti sýrskej vláde a (sýrskemu) ľudu a sú ospravedlnením pre to, aby sa proti nim podnikli vojenské akcie,“ uviedol pre IRNA hovorca iránskeho ministerstva zahraničných vecí.

Sýrski aktivisti, záchranári a zdravotníci v nedeľu uviedli, že útok chemickými zbraňami, ku ktorému došlo v noci zo soboty na nedeľu v meste Dúmá v blízkosti Damasku, si vyžiadal najmenej 40 obetí na ľudských životoch. Zväz sýrskych záchranárskych organizácií (UOSSM) prišiel dokonca s bilanciou až vyše 100 mŕtvych.

Podľa Sýrsko-americkej zdravotníckej spoločnosti (SAMS) jedna bomba – s obsahom chlóru – zasiahla v Dúmá nemocnicu, a druhá bomba, ktorá podľa SAMS obsahovala „zmiešané látky“ vrátane nervových, zasiahla neďalekú budovu.

Americký prezident Donald Trump pohrozil v nedeľu sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi, že za chemický útok na civilistov „bude musieť draho zaplatiť“. Irán a ruského prezidenta Vladimira Putina obvinil z podpory „zvieraťa Asada“, uviedla agentúra Reuters.

#Východná Ghúta #vojna v Sýrii #Sýria #mesto Dúmá #Irán #Damask
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
31,99
Kytica čierny  flower box ružové kvety

Kytica čierny flower box ružové kvety

29,99
Flower bag farebné karafiáty

Flower bag farebné karafiáty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk