Spoluzakladateľ Applu Wozniak si zrušil konto na Facebooku

09.04.2018 18:51
Facebook Steve Wozniak
Spoluzakladateľ Applu Steve Wozniak. Autor: ,

Svoje konto na sociálnej sieti Facebook deaktivoval aj spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Wozniak. Reagoval tak na spôsob, akým Facebook narába s osobnými údajmi užívateľov.

„Používatelia zásobujú Facebook aj tými najmenšími podrobnosťami zo svojho života… a Facebook vďaka tomu zarába na reklame veľa peňazí,“ napísal Wozniak pre denník USA Today. „Všetky tieto zisky sú založené na informáciách používateľov, avšak používateľom sa nič z týchto ziskov nevracia,“ dodal Wozniak

Wozniak svoje konto deaktivoval v nedeľu po tom, čo na Facebooku zverejnil príspevok, podľa ktorého mu táto sociálna sieť „priniesla viac negatív ako pozitív“.

Wozniak však svoj profil na Facebooku úplne nevymazal, pretože sa nechcel rozlúčiť so svojím používateľským menom „stevewoz“.

Svoje kontá na Facebooku úplne zrušili viaceré známe osobnosti, ktoré sa zapojili do hnutia #DeleteFacebook. Patria medzi ne i spoluzakladateľ spoločnosti SpaceX Elon Musk, speváčka Cher či herec Will Farrell.

Facebook 4. apríla priznal, že škandál okolo úniku osobných údajov zasiahol 87 miliónov jeho používateľov, ktorých osobné dáta z Facebooku neoprávnene získala spoločnosť Cambridge Analytica a následne údajne použila na ovplyvnenie amerických prezidentských volieb v roku 2016.

#Steve Wozniak #ochrana osobných údajov #facebook #Apple
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla červený amarylis vianoce

Perla červený amarylis vianoce

37,99
Smútočná kytica krémové ruže

Smútočná kytica krémové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk