Spoluzakladateľ Applu Wozniak si zrušil konto na Facebooku

Svoje konto na sociálnej sieti Facebook deaktivoval aj spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Wozniak. Reagoval tak na spôsob, akým Facebook narába s osobnými údajmi užívateľov.

09.04.2018 18:51
Facebook Steve Wozniak Foto: ,
Spoluzakladateľ Applu Steve Wozniak.
debata (4)

„Používatelia zásobujú Facebook aj tými najmenšími podrobnosťami zo svojho života… a Facebook vďaka tomu zarába na reklame veľa peňazí,“ napísal Wozniak pre denník USA Today. „Všetky tieto zisky sú založené na informáciách používateľov, avšak používateľom sa nič z týchto ziskov nevracia,“ dodal Wozniak

Wozniak svoje konto deaktivoval v nedeľu po tom, čo na Facebooku zverejnil príspevok, podľa ktorého mu táto sociálna sieť „priniesla viac negatív ako pozitív“.

Wozniak však svoj profil na Facebooku úplne nevymazal, pretože sa nechcel rozlúčiť so svojím používateľským menom „stevewoz“.

Svoje kontá na Facebooku úplne zrušili viaceré známe osobnosti, ktoré sa zapojili do hnutia #DeleteFacebook. Patria medzi ne i spoluzakladateľ spoločnosti SpaceX Elon Musk, speváčka Cher či herec Will Farrell.

Facebook 4. apríla priznal, že škandál okolo úniku osobných údajov zasiahol 87 miliónov jeho používateľov, ktorých osobné dáta z Facebooku neoprávnene získala spoločnosť Cambridge Analytica a následne údajne použila na ovplyvnenie amerických prezidentských volieb v roku 2016.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Apple #facebook #Steve Wozniak #ochrana osobných údajov
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy