Putin volal Merkelovej, varoval ju pred provokáciami a špekuláciami

Ruský prezident Vladimir Putin telefonoval v súvislosti s útokom v sýrskom meste Dúmá s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a vyzval ju na opatrný prístup k správam o údajnom použití chemických zbraní. S odvolaním sa na pondelkové vyhlásenie tlačovej služby Kremľa o tom informovala agentúra AP.

09.04.2018 20:03
Vladimir Putin Foto:
Ruský prezident Vladimir Putin.
debata (72)

Merkelová a Putin si podľa agentúry TASS vymenili názory na situáciu v Sýrii. Venovali sa aj tvrdeniam mnohých západných štátov, ktoré obviňujú vládu sýrskeho prezidenta Bašára Asada z použitia chemických zbraní.

Ruská strana v tejto súvislosti zdôraznila neprípustnosť „provokácií a špekulácií“. Putin upozornil na význam konsolidácie medzinárodného úsilia o normalizáciu humanitárnej situácie v celej Sýrii v súlade s rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN číslo 2401.

Organizácia pre zákaz chemických zbraní (OPCW) v pondelok uviedla, že údajné nasadenie chemických zbraní v Dúme preverí.

Jej experti už vykonali predbežnú analýzu udalosti a zhromažďujú informácie „zo všetkých dostupných zdrojov, aby sa zistilo, či (v Dúme) došlo k použitiu chemických zbraní“.

72 debata chyba
Viac na túto tému: #Sýria #Angela Merkelová #Vladimir Putin