Rusi chcú situáciu v Sýrii riešiť na pôde Bezpečnostnej rady OSN

12.04.2018 23:15
Nebenzia
Ruský veľvyslanec v OSN Vasilij Nebenzia počas rokovania BR OSN. Autor: ,

Rusko žiada zvolať na piatok zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN, na ktorom by sa malo diskutovať o situácii v Sýrii v súvislosti s možným vojenským zásahom vedeným Spojenými štátmi. Informovala o tom televízia Sky News.

Ešte pred tým to novinárom v New Yorku oznámil ruský vyslanec v newyorskom sídle OSN Vasilij Nebenzia.

Uviedol, že zasadnutie BR OSN by sa malo konať za účasti generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa. V rámci diskusie sa podľa ruského diplomata má posúdiť situácia súvisiaca so Sýriou a hrozba použitia sily voči Damasku zo strany USA.

Podľa agentúry TASS Nebenzia vyhlásil, že prioritou medzinárodného spoločenstva je odvrátenie konfliktu v Sýrii, ktoré sa odohráva na pozadí hrozieb zo strany Washingtonu.

Nebenzia vyhlásil, že v situácii, ktorá nastala, nemožno vylúčiť pravdepodobnosť priamej vojenskej konfrontácie medzi Ruskom a USA. Na otázku, či hovorí o vojne medzi Ruskom a USA, Nebenzia odpovedal, že „žiaľ, nič nemôžeme vylúčiť, pretože sme videli vyhlásenia z Washingtonu – boli veľmi bojovné. Oni vedia, že my tam (v Sýrii) sme, a ja verím, že bude (nadviazaný) dialóg cez príslušné kanály, aby sa zabránilo takému nebezpečenstvu“.

Scenár, že USA podniknú v Sýrii útoky na ciele, kde sú aj ruské jednotky, označil Nebenzia za nepredstaviteľný.

#USA #Sýria #Rusko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
31,99
Kytica čierny  flower box ružové kvety

Kytica čierny flower box ružové kvety

29,99
Flower bag farebné karafiáty

Flower bag farebné karafiáty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk