Rodina nemeckého miliardára strateného v Alpách už neverí, že sa nájde živý

Rodina nemeckého miliardára Karla-Erivana Hauba, ktorý sa uplynulý víkend stratil v Alpách, sa už vzdala nádeje, že ho nájdu živého. Podľa nej totiž neexistuje šanca, že by Haub prežil celý týždeň "v extrémnych klimatických podmienkach", aké panujú v tejto ľadovcovej oblasti.

13.04.2018 20:54
Karl-Erivan Haub Foto: ,
Nezvestný miliardár Karl-Erivan Haub na fotke z roku 2015.
debata (1)

V mene rodiny to v piatok vo vyhlásení uviedla hovorkyňa maloobchodného holdingu Tengelmann, ktorý miliardár riadil spoločne so svojím bratom Christianom. V jej vyhlásení sa podľa agentúry AP ďalej uvádza, že pátranie po Haubovom tele bude pokračovať, pričom miliardárova rodina zaplatí v súvislosti s tým všetky výdavky.

Jeden z najbohatších Nemcov, Karl-Erivan Haub (58), sa v sobotu 7. apríla nevrátil z lyžovania na hore Matterhorn na švajčiarsko-talianskej hranici, kde trénoval na nadchádzajúce skialpinistické preteky vo Švajčiarsku. V deň zmiznutia mal Haub na sebe len ľahké tréningové oblečenie a malý batoh.

Podľa skoršej správy švajčiarskeho denníka Blick sa rodina obrátila na políciu po tom, ako Haub neprišiel v sobotu popoludní na dohodnutú schôdzku v hoteli v mestečku Zermatt. Talianska agentúra ANSA napísala, že signál jeho mobilného telefónu zachytili naposledy v sobotu večer.

Zlé počasie

Po Haubovi odvtedy pátrajú záchranári na oboch stranách švajčiarsko-talianskej hranice. Do akcie sa zapojili tri vrtuľníky, pozemné hliadky i tímy lavínových záchranárov.

Pátranie im komplikuje nepriaznivé počasie i to, že nevedia, kde presne sa Haub stratil, pričom z tohto dôvodu prehľadávajú rozľahlú oblasť pod Matterhornom.

Americký rodák

Karl-Erivan Haub sa narodil v roku 1960 v meste Tacoma v americkom štáte Washington. Študoval ekonómiu a sociálne vedy vo Švajčiarsku. Holding Tengelmann viedol spoločne so svojím bratom od roku 2000. Bohatstvo jeho rodiny sa odhaduje na tri miliardy eur.

Do skupiny Tengelmann patrí 73 firiem, ktoré majú celkovo obrat okolo 30 miliárd eur a zamestnávajú viac než 215-tisíc ľudí. K hlavným podnikom skupiny patria obchodné reťazce OBI a KiK.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #pátranie #nádej #nezvestný