Barbaru Bushovú zrádza zdravie, ďalšiu liečbu už nechce

15.04.2018 21:20

Barbaru Bushovú, manželku bývalého amerického prezidenta Georgea Busha staršieho, zrádza zdravie. Ďalšiu liečbu odmieta, oznámil v nedeľu v stručnom oznámení hovorca rodiny Jim McGrath.

Hovorca uviedol, že po sérii hospitalizácií a konzultácii so svojou rodinou a lekármi sa bývalá prvá dáma rozhodla, že sa zameria na paliatívnu starostlivosť. Bushovej je 92 rokov. Charakter zdravotných problémov hovorca neoznámil. Bushová má už desiatky rokov problémy s Gravesovou chorobou, ochorením štítnej žľazy. Podľa informácií CNN trpí chronickou obštrukčnou chorobou pľúc.

Barbara Bushová, bývalá prvá dáma Spojených...
Barbara Bushová, bývalá prvá dáma Spojených štátov, na fotografii z roku 2013. Autor: SITA/AP, Robert F. Bukaty

„Je obklopená rodinou, ktorú miluje, a cení si mnohých milých správ a najmä modlitieb, ktoré dostáva,“ uviedol McGrath.

Ako manželka prezidenta USA reprezentovala Bushová v rokoch 1989 až 1993 krajinu v úlohe prvej dámy. Svojim prirodzeným vystupovaním, humanitárnou činnosťou, podporou tradičnej rodiny, ale aj triezvym humorom si získala priazeň Američanov. Celý život pomáhala manželovi v diplomatickej a politickej kariére.

Barbara Bushová, rodená Pierceová, sa narodila v New Yorku v rodine z vyššej strednej triedy. Po štúdiu na dievčenskej škole začala štúdia na Smith College v Northamptone v štáte Massachusetts, kde sa zoznámila s Georgom Bushom a štúdium nedokončila. Svadbu mali v januári 1945. Narodilo sa im šesť detí.

Najstarší syn George sa „potatil“ a stál na čele Spojených štátov dve volebné obdobia od roku 2001. Politickú kariéru urobil aj ďalší zo synov Jeb, ktorý bol v rokoch 1999 až 2007 guvernérom Floridy, v roku 2016 bol medzi kandidátmi na prezidenta USA.

#USA #George Bush #Barbara Bushová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

54,99
Sweet farebné frézie

Sweet farebné frézie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk