Po útoku Západu našli Sýrčania dve nevybuchnuté strely, dali ich Rusom

Pentagón po útoku vyhlásil, proti trom cieľom v Sýrii bolo použitých 105 "zbraní" a že sýrska protivzdušná obrana ani jednu z nich neodklonila.

19.04.2018 08:52
debata (93)

Po víkendovom vzdušnom útoku Spojených štátov a ich spojencov na Sýriu našla sýrska armáda dve nevybuchnuté strely s plochou dráhou letu a odovzdala ich Rusom. Informovala o tom vo štvrtok agentúra TASS s odvolaním sa na zdroj na sýrskom ministerstve obrany.

„Obe sú v pomerne dobrom stave. Tieto strely boli odovzdané predvčerom (17. apríla) ruskému dôstojníkovi… a včera (18. apríla) boli poslané lietadlom do Ruska,“ uviedol zdroj.

TASS zatiaľ nemá od ruského ministerstva obrany oficiálne potvrdenie týchto informácií. Spojené štáty spolu s Britániou a Francúzskom podnikli 14. apríla vzdušné útoky na Sýriu v reakcii na údajné použitie chemických zbraní v sýrskom meste Dúmá tamojším režimom zo 7. apríla. Damask a Moskva obvinenia odmietajú.

Avšak podľa ruského ministerstva obrany sýrske systémy protivzdušnej obrany sovietskej výroby zostrelili 71 z celkových 103 striel s plochou dráhou letu a rakiet zem-vzduch, ktoré USA a ich spojenci vystrelili. Zranenia utrpeli traja ľudia. Ani jedna zo striel a rakiet nesmerovala do zóny zodpovednosti ruských systémov protivzdušnej obrany na námornej základni Tartús a leteckej základni Humajmím. Ruské systémy tak neboli aktivované.

93 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #USA #Sýria