Poukázal v ňom, že dvojjazyčná verzia sa v obciach s minimálne 20-percentným zastúpením menšín nemusí týkať iba povinných informácií upozorňujúcich na riziko ohrozenia života, zdravia, bezpečnosti alebo majetku.
“S cieľom zvýšenia kvality poskytovania služieb sa dvojjazyčne môžu uvádzať všetky nápisy a oznamy určené verejnosti,“ uviedol Bukovszky. Verí, že SP ako jeden z najväčších poskytovateľov služieb v uvedených obciach sa k jeho iniciatíve postaví proaktívne.
Hovorkyňa SP Martina Macková uviedla, že spoločnosť v prípade povinných informácií dodržiava platnú legislatívu. „Ak právne predpisy nestanovujú povinnosť informáciu uvádzať v jazyku národnostnej menšiny, no dávajú takúto možnosť, SP sa v závislosti od svojich technických a ekonomických možností snaží uvádzať dvojjazyčné informácie v čo možno najširšom rozsahu,“ uviedla Macková.
V polovici februára Bukovszky informoval o odstránení administratívnych prekážok pre postupné zavedenie dvojjazyčných dopravných značiek s textovým nápisom. Má ísť o zákazové a príkazové značky, ale aj informatívne či smerové značky a dodatkové tabule. Počet obcí, ktorých by sa to mohlo týkať, je viac ako 600. Bukovszky však upozornil, že sa nepočíta s plošnou výmenou ale obmenou, ktorá sa bude odvíjať od záujmu a finančných možností.
Spolu s ďalšími predstaviteľmi strany Most-Híd tiež uviedol, že v rámci aplikácie jazykových práv národnostných menšín vyvíjajú snahu, aby tiesňová linka 112 poskytovala informácie aj v jazyku menšín.