Epidémia osýpok má v Rumunsku už 50 obetí

27.04.2018 17:31

Na 50 sa zvýšil počet obetí epidémie osýpok, ktorej čelí Rumunsko už od septembra 2016. Zatiaľ posledným pacientom, ktorý neprežil toto infekčné ochorenie, je štvorročné dieťa z župy Iasi na severovýchode krajiny.

Z oficiálnych aktualizovaných údajov zdravotníckych orgánov vyplýva, že sa od začiatku epidémie infikovalo celkovo už 12 648 ľudí. Značnú časť pacientov tvorili deti. Vyše 8000 z nich nemalo ani štyri roky, ďalších 2200 bolo vo veku 5–9 rokov.

V uplynulom týždni zaznamenali v Rumunsku ďalších 280 nových prípadov osýpok, väčšinu z nich na východe krajiny.

Vyplýva to zo správy, ktorú v piatok zverejnili tamojší hygienici.

Epidémia po dočasnom zmiernení situácie vlani na jeseň opäť nabrala na intenzite začiatkom marca a od konca tretieho mesiaca sa počet nových prípadov za týždeň dostal opäť cez hranicu 200. Pribudlo aj obetí.

Hygienici sa domnievajú, že v pozadí šírenia ochorenia je stále nižšia miera zaočkovania rumunskej populácie.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#obete #Rumunsko #ochorenie #epidémia osýpok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku