Filipíny: Kňaza zastrelili po omši pred očami veriacich

Katolíckeho kňaza známeho vystupovaním proti banskej ťažbe zastrelili v nedeľu na severe Filipín po tom, ako odslúžil omšu. S odvolaním sa na miestnu políciu o tom informovala agentúra DPA.

29.04.2018 11:45
debata

Na kňaza Marka Venturu (37) vystrelili dvakrát v čase, keď po omši v telocvični v meste Gattaran v provincii Cagayan dával požehnanie deťom a rozprával sa s členmi speváckeho zboru.

Na duchovného strieľal odzadu útočník s helmou na hlave, ktorý následne utiekol na motocykli s ďalším podozrivým, uviedol šéf gattaranskej polície v Rodel Tabulog. Nikto ďalší podľa neho zranenia neutrpel. Motív činu nebol bezprostredne zná­my.

Konferencia katolíckych biskupov Filipín (CBCP) útok odsúdila a uviedla, že Ventura je druhým kňazom, ktorého v krajine zavraždili za uplynulé štyri mesiace. Podľa správy vlani v decembri zastrelili v neďalekej provincii Nueva Ecija 72-ročného kňaza po tom, ako pomohol zariadiť prepustenie politického väzňa.

Filipíny sú prevažne rímskokatolíckou krajinou. Ku katolíckej viere sa tam hlási viac ako 80 percent z približne 100 miliónov obyvateľov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Filipíny #kňaz
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy