Prvomájových sprievodov sa v Rusku zúčastnili tri milióny ľudí

01.05.2018 14:51

Prvomájových manifestácií sa po celom Rusku zúčastnili približne tri milióny ľudí. Na pochode odborárov na Červenom námestí v Moskve sa ich zišlo približne 130.000. S odvolaním sa na ruské ministerstvo vnútra o tom informovala agentúra TASS.

Oslavy sa v Moskve niesli pod heslom: „Za dôstojnú prácu, za spravodlivú sociálnu politiku“. Sprievod odborárov sa začal o 10.00 h miestneho času a zúčastnili sa ho aj poslanci Štátnej dumy.

Účastníci manifestácií požadovali prácu pre mladých a starostlivosť o dôchodcov. Nechýbali ani tradičné heslá ako „za mier a stabilitu“.

V Ruskej federácii od roku 1992 sviatok Prvý máj dostal nový názov – Sviatok jari a práce -, ktorý nahradil názov Pervomaj, používaný predtým od konca 19. storočia.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Moskva #Rusko #1. máj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku