Piesočná búrka v Indii pripravila o život najmenej 96 ľudí

Najmenej 96 ľudí prišlo o život v dôsledku silných prachových búrok, ktoré v stredu večer zasiahli severnú časť Indie. Informovala o tom vo štvrtok indická spravodajská televízia NDTV.

, 03.05.2018 09:31, aktualizované: 14:33
India, búrka, piesočná Foto: ,
Muž si zakrýva tvár pre prach v Indii.

Zranenia utrpelo ďalších minimálne 143 osôb, napísal britský denník Independent.

Úrady v štáte Radžastan zaznamenali 32 obetí. Zvyšných 64 ľudí zomrelo na území štátu Uttarpradéš, väčšina z nich (43) v najviac postihnutom okrese Agra.

Silný vietor poškodil množstvo budov, vyvracal stromy a stĺpy elektrického vedenia. Z Uttarpradéšu hlásili aj škody na dobytku a úrode a požiare zapríčinené úderom blesku.

Sústrasť rodinám obetí okamžite vyjadril indický premiér Nárendra Módí, ktorý nariadil úradom, aby pri likvidácií následkov búrok spolupracovali s predstaviteľmi postihnutých štátov.

Vláda štátu Radžastan taktiež podľa BBC oznámila, že rodina každej obete dostane ako kompenzáciu 400 000 rupií (5000 eur). Na mnohých miestach štátu boli prerušené dodávky elektrickej energie, pretože búrka vyvrátila viac ako 200 stĺpov elektrického vedenia.

Búrka sprevádzaná silným dažďom zasiahla v stredu večer aj indické hlavné mesto Naí Dillí, vzdialené viac ako 100 kilometrov.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #India #úmrtia #piesočná búrka