Rusi ukázali na prehliadke novinky. Premiéru mali stíhačky aj drony

Na Červenom námestí v Moskve sa v stredu konala tradičná vojenská prehliadka pri príležitosti 73. výročia víťazstva sovietskych vojsk nad nacizmom vo Veľkej vlasteneckej vojne (1941-1945).

09.05.2018 12:53
Moskva, prehliadka Foto: ,
Vojenská prehliadka na Červenom námestí v Moskve pri príležitosti 73. výročia víťazstva sovietskych vojsk nad nacizmom vo Veľkej vlasteneckej vojne.
debata (270)

Na prehliadke sa predstavilo 13-tisíc príslušníkov ozbrojených síl, 159 zbraňových systémov a 75 lietadiel, informovala agentúra TASS, ktorá sa odvoláva na vyjadrenie ruského ministra obrany Sergeja Šojgua.

Vojenská prehliadka na Červenom námestí v...
Vojenská prehliadka na Červenom námestí v...
+14Vojenská prehliadka na Červenom námestí v...

Mechanizovaná kolóna pozostávala z najmodernejších zbraňových systémov, bojových vozidiel tankovej podpory, viacúčelových robotických komplexov a protivzdušných systémov. Po prvý raz sa na prehliadke predstavili stíhacie lietadlá typu Su-57. Premiérovo boli do prehliadky zaradené i bezposádkové dro­ny.

Po prvý raz sa na tejto slávnostnej prehliadke zúčastnili oddiely vojenskej polície ruského ministerstva obrany, Vasilevského vojenskej akadémie v Smolensku, Nachimovovej námornej akadémie v Sevastopole, Saratovského vojenského inštitútu a Šolochovovej prezidentskej školy pre kadetov v Moskve.

Pozrite si celú vojenskú prehliadku na moskovskom Červenom námestí.

Podujatie sa tradične začalo s defilé zástav vrátane ruskej zástavy a historickej sovietskej zástavy, ktorá bola v máji 1945 vztýčená nad budovou Ríšskeho snemu v Berlíne.

S prejavom vystúpil ruský prezident Vladimir Putin, ktorý sa následne stretol s vojnovými veteránmi. Medzi pozvanými hosťami boli izraelský premiér Benjamin Netanjahu či srbský prezident Aleksandar Vučič.

270 debata chyba
Viac na túto tému: #Moskva #Rusko #prehliadka