Zbombardujte Putinov krymský most, radí Ukrajine americký magazín

Ruské veľvyslanectvo vo Washingtone sa ohradilo proti článku amerického časopisu The Washington Examiner, ktorý v stredu v komentári vyzval Ukrajinu, aby vyhodila do povetria novovybudovaný most spájajúci Rusko s anektovaným Krymom. Oznámila to vo štvrtok agentúra Interfax. Ruská ambasáda čaká od redakcie vysvetlenie.

17.05.2018 07:00
debata (496)

Americký konzervatívny týždenník v článku nazvanom „Ukrajina by mala vyhodiť do povetria Putinov krymský most“ napísal, že „Ukrajina má, našťastie, prostriedky na letecký úder proti mostu, aby ho aspoň dočasne vyradila z prevádzky“. Most je vraj dostatočne dlhý, aby bolo možné sa vyhnúť riziku ľudských obetí.

Ruský prezident Vladimir Putin by najskôr odpovedal eskaláciou napätia na východe Ukrajiny. „K tej ale počas nasledujúcich niekoľkých mesiacov pravdepodobne aj tak príde,“ napísal autor komentára. Ukrajinské lietadlá by mohli letieť nízko, aby sa vyhli ruskej protivzdušnej obrane a USA by mali v tejto operácii Kyjev podporiť, píše sa v článku. „Morálna naliehavosť takejto akcie je zrejmá,“ uvádza The Washington Examiner.

Článok podľa ruského veľvyslanectva prekročil všetky hranice novinárskej etiky. „Očakávame vysvetlenie, pretože daný materiál je odrazom redakčnej politiky. Sloboda slova nemôže byť ospravedlnením výzvy na teroristický akt a na zabíjanie ľudí,“ citovala agentúra z vyhlásenia ruských diplomatov.

496 debata chyba
Viac na túto tému: #Rusko #USA #Krym