Liga arabských štátov žiada medzinárodné vyšetrenie zásahu izraelských vojakov

17.05.2018 20:20
Liga arabských štátov, Gaza streľba LAŠ
Na snímke zástupcovia krajín na mimoriadnom zasadaní Ligy arabských štátov v Káhire 17. mája 2018. Autor: ,

Medzinárodné vyšetrenie údajných zločinov, ktorých sa mali dopustiť príslušníci izraelských ozbrojených síl na palestínskych demonštrantoch na hraniciach pásma Gazy, požadoval vo štvrtok na mimoriadnom zasadaní Ligy arabských štátov (LAŠ) v Káhire jej generálny tajomník Ahmad Abúl Ghajt.

Rokovanie organizácie zvolali z iniciatívy Saudskej Arábie, aby jeho účastníci prediskutovali „izraelskú agresiu voči palestínskemu ľudu“, ako aj rozhodnutie americkej vlády presťahovať veľvyslanectvo USA z Tel Avivu do Jeruzalema.

Iba v priebehu pondelka izraelské bezpečnostné sily zastrelili šesť desiatok demonštrantov protestujúcich na hraniciach pásma Gazy. Ďalších 2771 utrpelo zranenia, 1363 z nich strelné.

Veľvyslanectvá v Jeruzaleme

Liga arabských štátov tiež varovala medzinárodné spoločenstvo, aby neotváralo veľvyslanectvá v Jeruzaleme. Takýto krok by mohol viesť k tomu, že prehodnotia vzťahy s takýmito krajinami. „Preloženie veľvyslanectiev do Jeruzalema je krok, ktorý škodí mieru,“ uviedol generálny tajomník zoskupenia Ahmad Abúl Ghajt.

#Palestína #Liga arabských štátov #Izrael
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
36,99
Perla farebné ruže a tulipány

Perla farebné ruže a tulipány

29,99
Kytica pre chlapca

Kytica pre chlapca

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk