Sergeja Skripaľa pustili z nemocnice

Bývalého ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľa prepustili z nemocnice. Spolu s dcérou Juliou ho 4. marca v anglickom meste Salisbury otrávili bojovou látkou novičok. Informovala o tom v piatok spravodajská televízia Sky News.

18.05.2018 11:38 , aktualizované: 11:57
skripaľ Foto: ,
Policajt v blízkosti obchodného centra Maltings v Salisbury v Anglicku, v ktorého okolí boli otrávení ruský exšpión Sergej Skripaľ a jeho dcéra.
debata (63)

Skripaľovo prepustenie potvrdil hovorca Okresnej nemocnice v Salisbury, ktorý však pripomenul, že napriek prepusteniu z nemocničného ošetrenia má Skripaľ rovnako ako Julia, ktorú prepustili 10. apríla, právo na zachovávanie lekárskeho tajomstva.

Sergeja a Juliu Skripaľovcov hospitalizovali s príznakmi otravy v Salisbury 4. marca. Neskôr sa obaja dostali z kritického stavu. Vyšetrovanie odhalilo, že počas pokusu o atentát bola použitá nervovoparalytická látka novičok, vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze.

Julia Skripaľová vo svojom prvom vyhlásení po prepustení z nemocnice uviedla, že nemá záujem využiť služby ruského veľvyslanectva a v jej mene a v mene jej otca nemá právo hovoriť nikto, iba oni dvaja. O vydanie vyhlásenia vo svojom mene požiadala londýnsku Metropolitnú políciu.

Prípad otravy Skripaľovcov, z ktorej Británia obviňuje Rusko, vyvolal diplomatickú roztržku medzi Moskvou a Západom.

63 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #Rusko #Sergej Skripaľ #kauza Skripaľ