Nemecké náklady na migrantov výrazne rastú, v roku 2022 to bude takmer 80 miliárd eur

Nemecko predpokladá, že do roku 2022 vynaloží v súvislosti s migráciou okolo 78 miliárd eur. Informuje o tom v najnovšom vydaní nemecký časopis Der Spiegel s odkazom na podklady ministerstva financií o finančných plánoch pre stredne dlhé obdobie.

20.05.2018 08:16
Nemecko, migranti Foto:
Stovky migrantov čakajú na registráciu v registračnom centre v nemeckom Berlíne.
debata (61)

Zhruba 31 miliárd eur by podľa denníka malo smerovať na boj proti príčinám migrácie v krajinách, z ktorých migranti prichádzajú. Sociálne platby migrantom by mali činiť takmer 21 miliárd eur, ďalších 13 miliárd eur by malo byť vynaložených na integračné opatrenia, napríklad na jazykové kurzy, píše Der Spiegel.

Nemecký denník Handelsblatt tento týždeň s odvolaním sa na vládne údaje informoval, že Nemecko vlani na boj proti príčinám migrácie a starostlivosť o utečencov vynaložilo takmer 21 miliárd eur.

V tejto sume však podľa denníka ešte nie sú zahrnuté všetky výdavky obcí súvisiace s migráciou.

Migračné náklady v Nemecku v posledných rokoch výrazne narástli, pretože do krajiny od roku 2015 prišlo okolo 1,4 milióna žiadateľov o azyl. Napriek tomu sa vďaka veľmi dobrej hospodárskej situácii darí spolkovej republike tieto výdavky kryť bez deficitov štátneho rozpočtu.

61 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #náklady #migranti
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy