Čierna Hora reaguje na prílev migrantov, uvažuje o plote na hranici s Albánskom

20.05.2018 16:03
maďarsko, plot, utečenci
Ilustračné foto. Autor: ,

Čierna Hora zvažuje možnosť vybudovania plotu z ostnatého drôtu na hranici s Albánskom.

V čiernohorskej televízii to dnes povedal vládny činiteľ zodpovedný za ochranu hraníc. Balkánsky štát tak chce reagovať na novú utečeneckú trasu, ktorá z Turecka smeruje cez Albánsko, Čiernu Horu a Bosnu do Chorvátska.

„V prípade príchodu väčšieho množstva utečencov môžeme na hranici s Albánskom postaviť plot z ostnatého drôtu,“ povedal v televízii Vojislav Dragovic, šéf úradu pre ochranu štátnych hraníc. Dodal, že albánske úrady často odmietajú prijímať migrantov, ktorých na základe readmisnej zmluvy Čierna Hora do susednej krajiny odosiela.

Susedná Bosna a Hercegovina sa podľa agentúry Reuters len ťažko vyrovnáva s veľkým množstvom migrantov, ktorí v krajine zostali po uzavretí trasy cez Grécko, Macedónsko a Srbsko v roku 2016.

Niekoľko krajín vtedy zabezpečilo svoje hranice plotom, napríklad Maďarsko zábrany vztýčilo už v roku 2015 na hranici so Srbskom a Chorvátskom. Do Európy vtedy prišlo viac než milión prisťahovalcov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#plot #Balkán #Čierna Hora #Albánsko #migranti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku