Slávnostnej prísahy v sídle CIA v Langley, štát Virgínia, sa zúčastnil aj Trump, podľa ktorého je Haspelová mimoriadnym človekom – niekým, kto slúžil tejto agentúre „s výnimočnou šikovnosťou a oddanosťou 30 rokov“. Uviedol, že „v tejto krajine nie je nikto lepšie kvalifikovaný“ pre tento úrad ako ona. Dodal, že nová riaditeľka „nikdy neustúpi“ pri obrane Ameriky. Trump tiež pochválil zamestnancov CIA a označil ich za „najelitnejších spravodajských profesionálov na planéte“.
Haspelová podľa agentúry AP uviedla, že chce vyslať viac dôstojníkov do terénu, bude sa usilovať zlepšiť ich jazykovú zdatnosť a posilniť vzťahy CIA so spravodajskými agentúrami v partnerských štátoch.
Minulý týždeň 61-ročnú Haspelovú schválil Senát. Hlasovala za ňu väčšina republikánov a šiesti demokrati. Dvaja republikáni hlasovali proti. Stočlenný Senát ju odobril pomerom hlasov 54–45 a išlo o najtesnejšie hlasovanie o kandidátovi na túto funkciu za posledných takmer 70 rokov.
Nástupkyňa Mikea Pompea, ktorý sa stal ministrom zahraničných vecí, pracuje v tajnej službe už 33 rokov. V roku 2002 viedla tajnú väznicu CIA v Thajsku a neskôr bola zapojená do prípadu ničenia nahrávok výsluchov zadržiavaných osôb podozrivých z terorizmu, pri ktorých bola použitá metóda známa ako waterboarding (simulované topenie).
Jej nominácia znovu vyvolala debatu o drsnom vypočúvacom programe CIA, ktorý sa uplatňoval voči podozrivým teroristom. Haspelová v Kongrese uviedla, že tajná služba nemala používať takéto drsné metódy, a zaviazala sa, že ich už neobnoví.