Julia Skripaľová: Mám šťastie, že som nažive

Dcéra bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa Julia, ktorá čelila v marci spolu s otcom v britskom Salisbury útoku nervovoparalytickou látkou, povedala, že jej "život sa obrátil hore nohami" a do budúcnosti dúfa v návrat do Ruska.

23.05.2018 20:20
Británia Skripaľ dcéra vyhlásenie prvé Foto: ,
Na snímke dcéra bývalého ruského špióna Sergeja Skripaľa Julija, ktorá čelila v marci spolu s otcom v britskom Salisbury útoku nervovoparalytickou látkou počas prvého vyjadrenia pre médiá 23. mája 2018. V rozhovore okrem iného uviedla, že jej život sa obrátil hore nohami a do budúcnosti dúfa v návrat do Ruska. Po útoku má "šťastie, že je nažive", uviedla v exkluzívnom rozhovore pre agentúru Reuters.
debata (88)

Po útoku má „šťastie, že je nažive“, uviedla v exkluzívnom rozhovore pre agentúru Reuters. Išlo o jej prvé vyjadrenie pre médiá od otravy.

Poďakovala sa ruskému veľvyslanectvu za ponuku pomoci, ale povedala, že s otcom „nie sú pripravení, aby ju prijali“. Rovnako vzdala hold všetkým, ktorí sa o ňu po útoku starali. „Máme obaja také šťastie, že sme prežili tento pokus o vraždu. Naše zotavovanie bolo pomalé a mimoriadne bolestivé,“ uviedla 33-ročná Julia, ktorú prepustili z nemocnice 9. apríla. Jej otec opustil nemocnicu 18. mája.

Obaja boli celé týždne hospitalizovaní v kritickom stave po tom, ako ich našli 4. marca v bezvedomí v meste Salisbury, pripomína agentúra AP.

Julia sa bude podľa vlastných slov starať o 66-ročného otca dovtedy, kým sa úplne nezotaví. Požiadala tiež o rešpektovanie ich súkromia. Spravodajský server BBC uvádza, že oboch presťahovali do bezpečných lokalít, ale nie je jasné, či sa zdržiavajú na jednom mieste.

Prípad otravy bývalého agenta a jeho dcéry vyvolal diplomatickú roztržku medzi Západom a Moskvou. Británia obvinila Rusko z útoku na Skripaľovcov s použitím nervovoparalytickej látky novičok, ktorá bola vyvinutá v bývalom Sovietskom zväze. Moskva však akúkoľvek zodpovednosť odmieta.

88 debata chyba
Viac na túto tému: #kauza Skripaľ #Julija Skripaľová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy