Arménsky komik sa vydával za premiéra a volal so šéfom britskej diplomacie

Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson telefonoval 18 minút s mužom, ktorý sa vydával za arménskeho premiéra Nikola Pašinjana. Informovala o tom vo štvrtok spravodajská televízia Sky News.

24.05.2018 16:59
Boris Johnson Foto: ,
Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson.
debata (24)

Podľa britského denníka Guardian s Johnsonom hovoril jeden z dvojice komikov Alexej Stoljarov a Vladimir Kuznecov, známi ako Lexus a Vova, ktorí v minulosti telefonovali napríklad spevákovi Eltonovi Johnovi, keď sa vydávali za ruského prezidenta Vladimira Putina.

Z nahrávky zverejnenej vo štvrtok vyplýva, že obaja účastníci telefonického rozhovoru diskutovali o Rusku, Putinovi či prípade dvojitého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije, na ktorých začiatkom marca v anglickom meste Salisbury zaútočili otravnou látkou novičok.

Britský minister zahraničných vecí sa podľa nahrávky zasmial, keď mu volajúci povedal, že bude mať stretnutie s Putinom „a dúfa, že ho tiež neotrávia novičkom“.

„Minister zahraničných vecí si uvedomil, že ide o podvod a hovor ukončil,“ uviedol hovorca ministerstva s tým, že rezort britskej diplomacie hovor preveroval a okamžite zistil, že ide o podvod.

„Použitie chemických zbraní v Salisbury a Sýrii, ako aj nedávne udalosti v Arménsku sú závažnými záležitosťami. Takéto detinské skutky svedčia o nedostatku serióznosti volajúceho a tých, čo za ním stoja,“ dodalo ministerstvo.

24 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #telefonát #Arménsko #Boris Johnson #Nikol Pašinjan