Úrad OSN vyzval Maďarsko na stiahnutie návrhu zákona Stop Sorosovi

30.05.2018 09:38

Úrad Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) vyzval maďarskú vládu, aby stiahla z parlamentu návrh balíčka zákonov - nazvaný "Stop Sorosovi" - na potlačenie nelegálneho prisťahovalectva.

Návrh predložený v utorok parlamentu by totiž podľa UNHCR obmedzoval mimovládne organizácie a súkromné osoby v podpore utečencov a žiadateľov o azyl.

Podľa agentúry MTI UNHCR vo vyhlásení na svojej internetovej stránke vyjadril obzvlášť obavy z toho, že balíček zákonov je namierený voči tým, ktorí by pomáhali utečencom z dôvodu ľudskosti.

Riaditeľka maďarskej kancelárie Amnesty International Júlia Ivánová označila kroky vlády za ďalší pokus o prehĺbenie intolerancie, nenávisti voči cudzincom a rasizmu. Zdôraznila, že vládny návrh zákonov, ktorým sa hermeticky uzatvoria hranice pred utečencami, kriminalizuje úplne legitímne činnosti, akými sú poskytovanie informácií či právna pomoc pre žiadateľov o azyl.

Vláda v utorok predložila parlamentu balíček zákonov – nazvaný „Stop Sorosovi“ – na potlačenie nelegálneho prisťahovalectva a príslušnú, v poradí už siedmu novelu ústavy.

Zákon „Zastavme Sorosa“ nazývaný podľa finančníka maďarského pôvodu Georgea Sorosa, ktorého Budapešť obviňuje z podpory nelegálnej migrácie, umožňuje trestať organizovanie tejto činnosti.

#UNHCR #Sorosov plan #OSN #Maďarsko #George Soros
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
18,99
Hnedý flower pot "S" červené ruže

Hnedý flower pot "S" červené ruže

29,99
Kytica pre chlapca

Kytica pre chlapca

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk