Trump plánuje počas ramadánu v Bielom dome podávať večeru iftár

Americký prezident Donald Trump si budúci týždeň v Bielom dome po prvý raz, čo je vo svojom úrade, uctí moslimský pôstny mesiac ramadán podávaním tradičnej večere iftár.

03.06.2018 10:34
7

Podľa agentúry DPA o tom informoval cez weekend časopis Politico. Ramadánová večera sa bude podľa tohto zdroja v sídle najvyššieho predstaviteľa USA konať v stredu.

Trump sa vlani rozhodol, že iftár, ktorý moslimovia jedia po západe slnka, podávať nebude – a zožal za to vlnu kritiky. Jeho predchodcovia – predošlí americkí prezidenti Barack Obama, George W. Bush i Bill Clinton – totiž všetci iftár v Bielom dome bežne podávali.

Počas ramadánu sa moslimovia od úsvitu do súmraku postia a jedia potom až večer po západe slnka. Iftár je ich druhým denným jedlom, prvýkrát jedia ráno ešte pred východom slnka a tieto raňajky sa nazývajú sahúr.

Vlaňajšie Trumpovo nepodávanie iftáru však nebolo jeho prvým kontroverzným rozhodnutím spojeným s moslimskou problematikou, približuje DPA. Už predtým bol kritizovaný napríklad za svoj úmysel zakázať občanom mnohých krajín s väčšinovým moslimským obyvateľstvom vstup na pôdu Spojených štátov.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
7 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Biely dom #večera #ramadán #Donald Trump #večera iftár